Jak aktivovat a nainstalovat Office 365 a Office 2016-2021 Účet Microsoft

Tento návod platí i pro verze Office 2016-2019 - Online aktivace

Před instalací Office na PC se ujistěte, že váš počítač splňuje systémové požadavky. Hledáte cenově dostupné produktové klíče Microsoft Office, neváhejte a klikněte sem!

Pokud vlastníte předchozí verze Microsoft Office, je velmi důležité, abyste je před instalací Office 365 nebo 2016-2021 odstranili, abyste předešli chybám v aplikaci. Microsoft Office je navržen tak, že umožňuje existenci pouze jedné instalace a jednoho licenčního klíče na jednom zařízení. Ilegální kopie Office by také měla být důkladně odstraněna, aby se zajistilo, že nová instalace se může připojit k aktivačním serverům Microsoftu pro aktivaci. Pro PC: Chcete-li odstranit stávající instalaci Office pomocí oficiálního nástroje pro odstranění Office přejděte na návod kliknutím zde.

1. Ujistěte se, že všechny stávající licence a instalace Microsoft Office jsou zcela odstraněny, jak bylo uvedeno výše. Po dokončení platby obdržíte váš produkční klíč. Přejděte na https://setup.office.com/ a přihlaste se pomocí vašeho účtu Microsoft nebo vytvořte účet, pokud jej ještě nemáte.

2. Je třeba, abyste se přihlásili pomocí vašeho účtu Microsoft. Vezměte na vědomí, že produkční klíč se natrvalo propojí s tímto účtem.
3. Nyní, když jste přihlášeni, jednoduše zadejte produkční klíč, který jste od nás obdrželi, a potom klikněte na tlačítko Další.

4. Klikněte na Potvrdit.
5. V tomto okamžiku Microsoft přidá tento produkt do sekce Produkty, které jste zakoupili v rámci služeb a předplatného, a budete přesměrováni na https://account.microsoft.com/services. Když je licence vázána na váš účet Microsoft, produktový klíč je nyní nepotřebný. Stačí se přihlásit pomocí vašeho účtu Microsoft k instalaci a aktivaci Office. Klepněte na Instalovat vedle produktu, který chcete nainstalovat na aktuální počítač, který právě používáte.

Důležité upozornění

Od 3. října 2021 Microsoft již odstranil produktový klíč a nyní se spoléhá na datum, kdy byla licence použita, jako jediný způsob identifikace produktů vázaných na váš účet Microsoft. Pokud se chystáte vázat více licencí, jak je ukázáno na obrazovce výše, kde jsme vázali 5 licencí Office 2021 k jednomu účtu Microsoft, doporučuje se je vázat v různých dnech. Tímto způsobem budete moci snadno identifikovat každou licenci. Vázání více licencí ve stejný den může způsobit nejasnosti během aktivace, protože uživatel nebude schopen rozlišit mezi produkty se stejným názvem a stejným datem vázání.

6. Otevře se okno. Vyberte svůj preferovaný jazyk a verzi Office. Můžete si také stáhnout offline instalační program odsud, pokud plánujete instalovat Office na více zařízeních nebo zařízeních bez připojení k internetu. Doporučujeme vybrat 64bitovou verzi, pokud je vaše zařízení kompatibilní, protože je rychlejší a efektivnější z hlediska využití CPU a RAM. Klikněte na Instalovat.

7. Stažení se začne. Po dokončení klikněte na stažený soubor a potom klepněte na Ano, abyste umožnili aplikaci provádět změny na vašem zařízení.
8. Office se nyní bude stahovat. V závislosti na rychlosti vašeho připojení to může trvat několik minut.

9. Gratulujeme! Office je nyní nainstalován. Klikněte na Zavřít a otevřete libovolnou aplikaci Microsoft Office, například Word. Instalované aplikace Office můžete otevřít kliknutím na název aplikace v nabídce Start, označené logem systému Windows na klávesnici a úložném panelu. Můžete také vyhledat název aplikace, například Word, v hledacím pruhu systému Windows a kliknout na aplikaci pro otevření.

Pro uživatele PC instalace Office nevytvoří zkratky na ploše. Zkratky budete muset vytvořit ručně tak, že přejdete do složky C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs, poté pravým kliknutím na ikonu aplikace vyberete Send to > Desktop (create a shortcut).

10. Nyní se můžete přihlásit pomocí Microsoft účtu, který jste použili v kroku 2 k aktivaci Office.
11. Pokud má tento účet několik produktových klíčů přiřazených k němu, budete mít možnost vybrat, kterou licenci chcete použít. Každá licence je odlišena podle data její aktivace, proto je důležité aktivovat licence stejného typu v různých dnech, aby nedocházelo ke zmatku během aktivace.
12. Gratulujeme, váš kancelářský balík Office je nyní aktivován na celý život!