Jak aktivovat a nainstalovat Office 365 a Office 2016-2021 Účet Microsoft na Mac

 

Před instalací Office na Mac se ujistěte, že váš počítač splňuje systémové požadavky. Hledáte cenově dostupné produktové klíče Microsoft Office Home and Business pro Mac? Neváhejte a klikněte sem!

Pokud znovu instalujete Office, tedy jste již produktový klíč vyčerpali, přejděte do svého účtu Microsoft a přihlaste se, abyste mohli stáhnout a nainstalovat Office.

Důležité: Myslete na to, že produktový klíč můžete použít k získání Office jen jednou. Pokud se stažení přeruší, přihlaste se do účtu Microsoft Account Center, účet Microsoft, se stejným Microsoft Account, který je spojen s produktovým klíčem. Potom klepněte na kartu Služby a předplatné, přejděte dolů do části Produkt, který jste zakoupili, vyhledejte produkt a klikněte na tlačítko Instalovat..

Pokud instalujete Office poprvé, budete možná muset provést několik předinstalačních kroků. Především byste měli odstranit instalace jiného Office, jako například Office 365. A spustit odstranění licencí od společnosti Microsoft.

Získejte Office z webu setup.office.com a nainstalování Office na Mac

Po odinstalování jiných aplikací Office nebo jiných nástrojů pro zpracování dokumentů můžete pokračovat v instalaci Office na vašem Macu.

1. Jděte na setup.office.com a pokud nejste již přihlášeni, vyberte možnost Přihlásit se.

Poznámka: Pokud ještě nemáte účet Microsoft, vyberte možnost Vytvořit nový účet. Musíte si zapamatovat přístupové údaje. Stejný účet Microsoft je potřebný pro přístup k produktu a pro aktivaci vaší kopie aplikace Office Home and Business na vašem Macu.

2. Přihlaste se pomocí účtu, který jste přiřadili k této verzi Office. Tento účet může být účet Microsoft nebo pracovní/školní účet.

3. Po přihlášení pokračujte v aktivaci Office zadáním vašeho aktivačního klíče. Můžete jej zadávat manuálně, ale je jednodušší zkopírovat celý aktivační klíč a vložit jej do pole, poté stiskněte Enter.

4. Vyberte svůj region a klikněte na další. Začne se stahovat instalační soubor pro Office ve formátu .pkg.

Poznámka: Apple požádá o povolení k pokračování ve stahování aplikace Office od společnosti Microsoft. Klikněte na Pokračovat.

Instalace Office na Mac

1. Po dokončení stahování otevřete Finder, přejděte do položky Stahování a poklepejte na soubor instalátoru Microsoft Office .pkg (název se může mírně lišit).

Tip: Pokud vidíte chybu, která říká, že instalátor Microsoft Office. pkg nemůže být otevřen, protože je od neznámého vývojáře, počkejte 10 sekund a přetáhněte stahovaný soubor na plochu. Stiskněte klávesy Control + klikněte na soubor, abyste spustili instalátor.

2. Na první instalační obrazovce vyberte Pokračovat, abyste zahájili instalační proces.

3. Přečtěte si licenční smlouvu pro software a klikněte na tlačítko Pokračovat.

4. Vyberte Souhlasím s podmínkami licenční smlouvy pro software.

5. Vyberte způsob, jakým chcete nainstalovat Office, a klikněte na Pokračovat.

Poznámka: Chcete-li nainstalovat pouze konkrétní aplikace sady Office a nikoli celou sadu, klepněte na tlačítko Přizpůsobit a odznačte programy, které nechcete.

6. Zkontrolujte požadavky na místo na disku nebo změňte místo instalace a potom klikněte na Instalovat.

7. Pokud je vyžadováno, zadejte heslo pro přihlášení se k vašemu Macu a klikněte na Instalovat software. (Toto je heslo, které používáte k přihlášení se do vašeho Macu.)
8. Instalace softwaru začne. Klikněte na Zavřít, když je instalace dokončena. Pokud instalace kancelářské sady Office selže, podívejte se, co zkusit, pokud nemůžete nainstalovat nebo aktivovat Office pro Mac.

Poznámka: Přestože si můžete znovu stáhnout instalátor Office z vašeho účtu Microsoft, můžete si jej také uložit pro případné opětovné instalování Office na vašem Macu.

Aktivace Office na Macu

Pro aktivaci Office musíte otevřít Word nebo Excel. Pro aktivaci celé sady Office stačí přihlásit se do jedné aplikace.

1. Klikněte na ikonu Launchpad v Docku.

2. Klikněte na aplikace, abyste zobrazili všechny své aplikace.

3. Klikněte na ikonu Microsoft Word v Launchpadu.

4. Přihlaste se pomocí stejného Microsoft účtu, který je spojen s vaším produktovým klíčem.

What's New okno se otevře automaticky při spuštění Wordu..

Klikněte na Začít, abyste zahájili aktivaci. Pokud selže aktivace Office, podívejte se, Co zkusit v případě, že Office pro Mac nelze nainstalovat nebo aktivovat.

Dodatečné kroky po instalaci Office pro Mac:

Jak připnout ikony Office aplikací na dok?

1. Jděte do Finder > Aplikace a otevřete požadovanou Office aplikaci.

2. V Docku klikněte pravým tlačítkem myši nebo stiskněte Control+kliknutím na ikonu aplikace a vyberte Možnosti > Ponechat v Doku.

Gratulujeme. Úspěšně jste nainstalovali Office na Mac. Pokud máte problémy s instalací Office, vždy se můžete obrátit na naši zákaznickou podporu.